Спільний проект Дівичківської ОТГ та Громадської жіночої організації «Надія»

Дата: 14.01.2021 14:22

14 січня 2021 року, в рамках роботи спільного проекту Дівичківської ОТГ та Громадської жіночої організації «Надія» - Дослідження жіночої безпеки в Дівичківській ОТГ проведено Панельну дискусію з представниками поліції влади та громади ОТГ на тему «Повноваження місцевої влади, щодо реагування на випадки загрози жіночої безпеки»за підтримки Міжнародної неприбуткової організації «Пакт Інститут» в Україні в рамках міжнародної технічної допомоги проекту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» за фінансової підтримки уряду Канади.

Свої думки за результатами діяльності проекту висловили сільський голова Олександр Слюсар, начальник сектору Превенції Переяслав-Хмельницького ВТ Роман Краснянський та активісти(ки) Дівичківської громади.

Метою проекту є вивчення потреб жінок Дівичківської ОТГ, враховуючи  вразливі  групи населення та жінок, що зазнали домашнього насильства, для створення безпечного фізичного середовища у Дівичківській громаді та побудови взаємодії у форматі «поліція-влада-громада».Результатами роботи проекту стали: створення онлайн-мапи небезпечних і некомфортних місць для жінок і дівчат в населених пунктах Дівичківської громади, (https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1rbSRAdgvWGdOwNZpAcMfOZ6CHZSdt-tc&ll=50.08300399452699%2C31.26698771976605&z=14)створення Дорадчої групи при Дівичківській сільській раді з питань гендерної політики, сімейної політики та запобіганню домашнього насильства, внесення до Програми соціально-економічного розвитку Дівичківської сільської ради на 2021 рік ряд заходів з поліпшення безпеки на тертої громади з урахуванням проведеного опитування.

За результатами  дослідження було виявлено такі загрози жіночій безпеці в ОТГ: погане освітлення доріг та пішохідних зон та погана видимість дорожніх знаків; недостатню кількість працівників силових відомств, які можуть патрулювати території ОТГ; зовнішні камери стеження  населених пунктах ОТГ недостатні; маршрути пересування жінок відомі та передбачувані. До місць потенційно небезпечних та некомфортних для жінок опитані громадянки відносять: у вечірній час парки, сквери, торгівельні точки (де реалізується алкоголь), місця збору соціально неадаптованих осіб (лісопарки, береги водойм).

За результатами дослідження сформовані такі рекомендації:

-        активізувати громаду ОТГ до спілкування і обміну інформацією із місцевою владою та силовими структурами щодо визначення місць, які несуть потенційну та реальну загрозу для жіночої безпеки в Дівичківській ОТГ, із врахуванням даних дослідження та визнаних потенційно небезпечних місць;

-        активізувати лідерів думок, активних громадян, громадські організації Дівичківської ОТГ щодо розробки та спільної реалізації заходів, проектів, програм, направлених на підвищення рівня для жіночої безпеки в населених пунктах Дівичківської ОТГ виявлених дослідженням;

-        забезпечувати профілактику гендерно-зумовленого та сімейного насилля шляхом підвищення рівня обізнаності всіх вікових та соціальних груп населення  Дівичківській ОТГ, в т.ч. – через поширення інформації у місцевих ЗМІ, Інтернеті, поширення друкованої тематичної продукції.